Biba Lackovičová,To be inspired is great, to inspire is incredible´ – nájsť v jednej vete tak veľa zo seba je jednoducho úžasné.

Som veselá a spoločenská, rada pomôžem a poradím. Absolvovala som 2 ročný kurz – Psychológia v kocke na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, no pred tým som zvládla aj Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Pracujem ako ekonómka v Rádiu Expres. Naše rádio každý rok organizuje detský tábor pre deti zo sociálne slabších rodín, ktorý vediem ako hlavná koordinátorka.

Už počas strednej školy som každé leto trávila v letnom detskom tábore. Vymýšľať program, organizovať a zabávať deti bavilo mňa aj mojich kamarátov. Naše nadšenie v r. 2001 vyústilo do založenia občianskeho združenia Pre radosť. V rámci združenia som prešla a doteraz prechádzam rôznymi aktivitami a skúsenosťami pri práci s deťmi prevažne zo sociálne slabého prostredia a takisto spolupráca s kolegami – animátormi je na nezaplatenie. Potreba odovzdať ďalej skúsenosti viedla k realizácii myšlienky organizácie tréningov animátorov voľného času. Tréningy vedieme spolu s Broňou a posúvajú nás stále dopredu.

Zbožňujem hry! Pri svojej práci lektorky sa na ne špecializujem už roky a je pre mňa nesmierne zaujímavé sprevádzať pri hre deti aj teenagerov. Nie vždy je človek ochotný uveriť, ako veľa dokáže zo seba pri hre odhaliť. Ponúknuť hru dospelému je pre mňa výzva. Posunúť hranice dospelého pri hre – užiť si ju, mať z nej zážitok a dozvedieť sa aj prostredníctvom zdanlivo banálnej „detskej“ hry niečo o sebe je mojím cieľom. Moja databáza hier je veľká. Inšpiráciu nachádzam nielen v knihách a na internete, ale aj pri samotných tréningoch a každodenných situáciách.

Pri práci je teda mojou najväčšou pomôckou hra ako taká, prostredníctvom ktorej posúvam hranice sebapoznania.