Arteterapia a sebapoznanieBratislava, 27.6.2017

Pred letnými prázdninami pribudla do ponuky nová téma, ktorá vniesla do rámca arteterapeutickej práce nový vietor. A keďže sa my, arte nadšenci, nechávame radi unášať, smer sme nasledovali a, veru, bolo to správne rozhodnutie.
Workshop s názvom „Arteterapia a sebapoznanie“ bol koncipovaný pre účastníkov pracujúcich s dospelou klientelou. Kurz sa zameriaval najmä na techniky, ktorými je možné klientovi pomáhať a sprevádzať ho na ceste k sebapoznaniu a odkrývaniu vlastných hlbších štruktúr, ktoré sú často nepoznané. Vydaním sa po tejto ceste je možné uzdravujúci či korekčný proces saturovať a klient má možnosť dotknúť sa samého seba vo vrstvách, ktoré mu boli doteraz skryté.
Veľmi ma teší, že na kurz prišli po prvý raz účastníci pracujúci v ústave pre výkon trestu a zaujímali sa o arteterapeutickú prácu v kontakte s tak špecifickou klientelou, s akou pracujú práve oni.
Deň ubehol voda. Počas priebehu workshopu sa vynorili ďalšie zaujímavé námety, na ktoré by sa oplatilo zorganizovať kurz ďalší, a to znamená, že čoskoro určite prídu témy nové.