apríl: Arteterapia pri práci so seniormi Arteterapia pri práci so seniormi

3.4.2017 Bratislava

Začiatkom apríla sme pre veľký záujem v bratislavskej Dúbravke opäť zorganizovali arte workshop pre “seniorské” pomáhajúce profesie. Deň bol mimoriadne horúci, no nám sa podarilo prejsť všetkými dôležitými témami, s ktorými sa pracovníci v tejto sfére stretávajú. Prešli sme arte prácu so stále zdravými a aktívnymi seniormi, so seniormi, ktorí sú síce zdraví, no v silnom odpore pre akékoľvek aktivity, no taktiež prácu so seniormi, ktorí trpia demenciou či iným degeneratívnym ochorením mozgu.  

Medzi účastníčkami boli psychologičky, opatrovateľky, sociálne pracovníčky i zdravotné sestry a ja som len s úžasom sledovala ako ich arte prístup nadchol a oslovil a ako už na workshope dostávali nápady pre využitie širokého spektra aktivít, ktoré sa so seniormi dajú stále robiť.

Koncom júna pripravujeme ďalší workshop zameriavajúci sa na prácu s dospelým klientom:. Arteterapia a sebapoznanie. Neváhajte sa čím skôr prihlásiť a opäť si rozšíriť paletu výtvarných techník, ktoré v práci či osobnom rozvoji nepochybne využijete.