január: Deň s arteterapiou, Námestovo, 28. januára 2017
február: Deň s arteterapiou Banská, Bystrica, 9. februára 2017
február: Ako porozumieť detskému správaniu, Prievidza, 10. februára 2017

 


Ako porozumieť detskému správaniu

Prievidza, 10.2.2017

Po fajnovom workshope v Bystrici, som prijala pozvanie viesť kurz i v Prievidzi, konkrétne na tému : Ako porozumieť detskému správaniu. Kurz vychádza z prístupu Rudolfa Dreikursa o cieľoch detského správania, ku ktorému som vytvorila sériu výtvarných technik, ktoré je možné pri práci s deťmi využívať tak diagnosticky, ako i arteterapeuticky. Deň sme preto nestrávili fŕkaním farieb a bláznivým výtvarným jašením, ale skôr porozumením každémho detského prejavu, ktoré vybočuje z noriem chápania dospelého, a pritom nám perfektne poslúžili práve výtvarne techniky ako komunikačné prostriedky.
Keďže spomedzi účastníčok boli samé dámy z praxe, je snáď úplne prirodzené, že s väčšinou z nich sa opäť stretnem v máji na workshope Využitie detskej kresby v arteterapii, na ktorý sa už teraz veľmi teším.


Deň s ArterapiouÚvod do arteterapie

Banská Bystrica, 9. februára 2017

Agentúra MTerapio zorganizovala ďalší arte workshop v Banskej Bystrici, na ktorom sme s húževnatým nasadením odhaľovali, čo vlastne arteterapia je. Čo v sebe skrýva, aké nástroje využíva, čo je symbol a aké nesie významy, či aké otázky klásť v arteterapeutickom procese. Moje nadšenie pre arteterapiu bolo, zdá sa, nákazlivé, pretože s viacerými účastníčkami sa stretnem na pripravovanom workshope v máji v Banskom Studenci. Už teraz sa na vás veľmi teším, dievčatá 🙂


Deň s ArterapiouDeň s arteterapiou

Námestovo, 28. januára 2017

S agentúrou MTerapio sme pripravili pravdepodobne úplne prvý arte-workshop v histórií Oravy, presnejšie v Námestove. Obávala som sa trochu, či nám v tejto treskúcej zime nezamrzne tvorivosť, no opak bol pravdou. Mráz akoby naštartoval proces jedinečnej výtvarnej tvorby a zároveň v účastníčkach kurzu vyburcoval nekonečnú zvedavosť.

Hlad po arteterapii nasýtili rôznorodé techniky, na ktorých sme si vysvetlili jej základné princípy a široké možnosti využitia. Deň s arteterapiou bol venovaný aktivitám, ktoré smerovali náš pohľad do vlastného vnútra a nabádali k hlbšiemu sebapoznaniu.

Tento workshop vo mne zanechal hlboký pocit radosti a nadšenia, a preto sa do ďalších dní vydávam s odhodlaním, že na Oravu sa vrátim čo najskôr!