september: Arteterapia pri práci so seniormi

Workshop: Arteterapia pri práci so seniormi, 30.9.2016
Pre výber tejto témy ma inšpirovala jednak moja stáž v Sydney v jednom z mnohých zo seniorhostelov a dobrovoľnícka práca v domove dôchodcov v Bratislave, ale najmä moja aktuálna arteterapeutická práca s klientmi v seniorskom veku.

Na workshope sme sa venovali viacerým oblastiam, s ktorými sa pracovníci tejto sociálnej sféry potýkajú. Prešli sme arte prácu so stále zdravými a aktívnymi seniormi, so seniormi, ktorí sú síce zdraví, no v silnom odpore pre akékoľvek aktivity, no taktiež prácu so seniormi, ktorí trpia demenciou či iným degeneratívnym ochorením mozgu.  

Medzi účastníčkami boli psychologičky, opatrovateľky, sociálne pracovníčky i zdravotné sestry a ja som len s úžasom sledovala ako ich arte prístup nadchol a oslovil a ako už na workshope dostávali nápady pre využitie širokého spektra aktivít, ktoré sa so seniormi dajú stále robiť.

Žiaľ, ešte v ten večer sa mi pokazila SD karta v mobile a celého dňa som sa dostala (aj to len vďaka jednej z účastníčok) len k týmto fotkám. Na druhú stranu, aspoň máme o dôvod viac zorganizovať danú tému opäť s už novou kartou v telefóne 🙂